Iwona Walerowicz – Gabinet Kosmetyki Estetycznej
Iwona Walerowicz - Gabinet Kosmetyki Estetycznej
To zależy od tego, na jaki sposób przedłużania włosów się zdecydujemy. Poszczególne kroki zabiegu mogą być inne, mimo że efekt jest zawsze ten sam – pełna objętości i okazała fryzura.
Jaką metodę wybrać? Jednym zależy na tym, aby było to bezinwazyjne przedłużanie włosów. Inni decydują się tylko na metody, które zapewniają przedłużanie włosów bez niszczenia. Nie ma jednej najlepszej metody przedłużania i zagęszczania włosów, ponieważ każda osoba oczekuje innych efektów zabiegu. Jeśli nie wiemy, jaką metodę wybrać, skonsultujmy się z fryzjerem – rady profesjonalisty z pewnością ułatwią decyzję.
Ciekawostka: doczepiane włosy mogą mieć maksymalnie 60 cm.
Zwolennicy naturalnych metod namawiają jednak na sięganie po alternatywy, które nie wymagają użycia sztucznych włosów. Istnieją różne sposoby na wzrost włosów, dzięki którym możemy mieć mieć gęste i długie włosy bez wizyty u fryzjera.
1. Przedłużanie włosów metodą keratynową
Jedna z popularniejszych metod to przedłużanie za pomocą keratynowych zgrzewów. Nazywana też przedłużaniem włosów na ciepło. W tym przypadku sztuczne włosy mocuje się za pomocą keratyny, co wydaje się bardzo dobrym rozwiązaniem, ponieważ jest to naturalny budulec naszych włosów. Przedłużanie włosów metodą keratynową można wykonać na dwa sposoby:
– za pomocą specjalnej zgrzewarki i przy użyciu temperatury około 170°C,
– za pomocą pistoletu na wkłady keratynowe w temperaturze nie wyższej niż 70°C.
2. Przedłużanie włosów metodą kanapkową
Zagęszczanie włosów metodą hairtalk extensions (kanapkową) jest szybkie, ponieważ taśmy mocujące pasma zakłada się na wydzielone sekcje włosów i jest to nieskomplikowany zabieg. Polega na równomiernym doklejeniu włosów na cienkich paskach do wydzielonych sekcji naszych włosów. Łączenia znajdują się przy samej skórze, są niewyczuwalne i niemal niewidoczne.
3. Przedłużanie włosów metodą taśmową
Istnieje pewna wariacja na temat przedłużania włosów metodą kanapkową. Zamiast przyklejać taśmy do włosów, możemy je wszyć. U nasady włosów, z wcześniej wydzielonych pasm, zaplata się tzw. warkocz wodospad ( warkocz z rozpuszczonymi włosami ). Następnie do każdego z ukrytych pod włosami warkoczy przyszywa się taśmy. Bez zgrzewania i kleju.
4. Przedłużanie włosów metodą japońską / warkoczykową
Warkocz wykorzystuje się również w metodzie japońskiej. Włosy zagęszcza się w tym przypadku, wplatając pasma w naturalne kosmyki za pomocą krótkiego warkocza. Centymetr od skóry wplata się syntetyczne włosy, zamykając warkocz elastyczną, bardzo cienką i niewidoczną gumką. Niestety podczas wplatania włosów trzeba bardzo mocno ścisnąć warkoczyki u nasady włosów, dlatego nie zaleca się noszenia tego przedłużania dłużej niż 2 miesiące, aby nie osłabić cebulek.
5. Przedłużanie włosów metodą ultradźwiękową
Zagęszczanie włosów na ultradźwięki poleca się tym klientkom, które nie chcą zniszczyć swoich włosów. Łączenie odbywa się tutaj na zimno. Wykorzystuje się urządzenie generujące odpowiednie fale i sczepiające włosy sztuczne z naturalnymi za pomocą maleńkich łączeń. Efekty przedłużania włosów ultradźwiękami utrzymują się nawet pół roku!
6. Przedłużanie włosów metodą laserową
Laserowe przedłużanie włosów to również jedna z trwalszych, ale jednocześnie droższych metod. Polecana do cienkich włosów, ponieważ łączenie włosów sztucznych z naturalnymi za pomocą lasera jest praktycznie niewidoczne, lekkie, niewyczuwalne i elastyczne. Największa zaleta: pasma zachowują się podczas czesania, mycia lub stylizowania jak naturalne włosy, dlatego trudno je odróżnić.
7. Przedłużanie włosów metodą tulejkową
Sposób zagęszczania włosów wybierany chętniej niż w przypadku włosów na taśmie. W tym przypadku niewielkie kępki sztucznych włosów przyczepia się do podobnej wielkości kępek naturalnych włosów za pomocą tulejek.
8. Przedłużanie włosów na mikroringi
Mocowanie sztucznych włosów za pomocą mikroringów nie wymaga użycia ciepła, więc nie szkodzi włosom. Niewielkie kosmyki doczepia się za pomocą małych obrączek (z aluminium, miedzi lub brązu), których rozmiar dopasowuje się do rodzaju i struktury włosów.
9. Przedłużanie włosów metodą pętelkową
Ten zabieg często nazywa się przedłużaniem metodą easy loop. Wykonuje się go tak samo, jak przy mikroringach, jednak łączenie na pętelkę jest hipoalergiczne i prostsze. Trwałość to również 3-4 miesiące. Zaleta to fakt, że przedłużanie włosów metodą pętelkową jest łatwe i szybkie.
10. Przedłużanie włosów metodą injection
Innowacyjna metoda polecana szczególnie osobom łysiejącym lub tym, które mają przerzedzone włosy. Zagęszczanie włosów metodą injection polega na bezinwazyjnym i niechirurgicznym wszczepieniu włosów w bazę imitującą skórę, która jest przyklejana za pomocą specjalnego preparatu do skalpu.
11. Przedłużanie włosów metodą siateczkową
Nieco tańsze – choć cena przedłużania włosów również w tym przypadku jest wysoka – jest zagęszczanie włosów metodą siateczkową. Tutaj również używa się naturalnych włosów indywidualnie dopasowanych kolorem, strukturą i długością do danej osoby. Włosy przytwierdzone są do siatki; ta natomiast przyczepiana do naturalnych pasm za pomocą specjalnych klipsów.
12. Przedłużanie włosów clip-on/off
Na koniec najpopularniejszy sposób zagęszczania włosów, wybierany na specjalne okazje – przedłużanie włosów clip on/off. To najtańszy zabieg, ale również najmniej komfortowy. Sztuczne włosy na taśmach przyczepia się do naturalnych za pomocą klamerek.